Woensdag 14 oktober 2021 Marnix, Marcella
Beste volgers.
Het heeft de burgemeester behaagt!….Vandaag kreeg Thomas bezoek van de burgemeester van Midden-Drenthe. Deze kwam het jeugdlintje met oorkonde aan Thomas uitreiken. Thomas was er voor voorgedragen, wij vinden natuurlijk unaniem dat Thomas deze heeft verdiend 😁. We hadden het tot het laatst geheim weten te houden, maar toen de tante’s, ooms en oma één voor één binnen kwamen druppelen en Robin ook nog eens uit school kwam rond 10 uur, begon Thomas te vermoeden dat er iets stond te gebeuren.
Hij dacht eigenlijk dat we met elkaar ergens naartoe zouden gaan. Groot was dan ook zijn verbazing toen de burgemeester ineens op de stoep stond. En nog groter de verbazing toen de burgemeester aangaf dat ze kwam om Thomas een jeugdlintje te geven. Na een mooie speech werd het lintje door de burgermeester omgehangen bij Thomas, waarbij één van de tantes er onbedoeld zelfs een heel memorabel moment van maakte🤣😂, maar dat houden we verder maar binnen de groep…. iets met struikelen…we zijn omkoopbaar overigens…😂). Tevens ontving hij een mooie oorkonde, een cadeau en bos bloemen. En of het allemaal niet genoeg was had ze ook een mooie taart meegenomen, dus na het formele gedeelte was het tijd voor koffie en taart. We hadden er mooi weer bij, het zonnetje kwam zelfs nog even door, en al met al weer een dag om in te lijsten. Letterlijk zelfs, want de krant was er bij, zie hier het artikel en hieronder de video.
En intussen tijd heeft Thomas natuurlijk weer niet stil gezeten. Vorige week maandag nog een bezoek gebracht aan Debby en Gery, de fysiotherapeutes waar Thomas de afgelopen twee jaar met plezier zijn oefeningen deed! Vooral de wedstrijdjes zakjes gooien was een favoriet onderdeel van Thomas, behalve als hij verloor natuurlijk 😆. En donderdagavond was het weer tennissen geblazen!
Dankzij onze lieve buurtgenoot Sabine werd Thomas afgelopen vrijdag uitgenodigd bij Porsche Groningen, waar hij een uitgebreide rondleiding kreeg. Daarna was het met Sabine rondtoeren in een mooie cabrio, een Porsche Carrera 4S. Rond half twee kwamen ze naar ons huis gereden en tot mijn, en Thomas’, grote verrassing mocht ik de rest van de middag met hem rondtoeren. Na een héééle lichte aarzeling (op pad met 224.000 euro en 451pk 😅) vertrokken we. En het was natuurlijk een fantastische beleving, we zijn uren op pad geweest en het was jammer dat hij vóór zes uur weer in Groningen moest staan. Robin reed met Sabine terug naar Groningen, en kwam weer thuis met een goedgevulde goody bag. Sabine en Porsche Groningen, fantastisch geregeld, een perfecte dag!!
Na al dat geweld was het zondag tijd voor wat rustigers en hebben we ons vermaakt met bootjevaren in Ossenzijl. Terug in Meppel een Italiaan aangedaan (hoe kan het ook anders 🍕 😀), waarna we Sanne op het station voor de terugreis naar Den Haag hebben gezet. Daarmee zat het enerverende weekend er weer op.
Morgenmiddag reizen we weer naar het UMCG voor controle van het bloed. Mocht zijn Hb namelijk aan de lage kant zijn dan kan Thomas op vrijdag nog een bloedtransfusie krijgen. Want zaterdag gaat mijnheer met een paar schoolvrienden weer naar Ameland, naar het huisje waar we afgelopen winter al eens een aantal dagen hebben doorgebracht. Volgende week dinsdag komt hij dan weer terug, om gelijk daarna de volgende dag met ons op pad naar Engeland te gaan.
Tot zover verloopt alles dus nog soepel. Thomas gaat nog steeds naar school en blijft de Vrolijke Frans die hij altijd is geweest, vol grappen en grollen en vindt alles leuk. Soms komt de sterfelijkheid wel eens ter sprake en in een jolige bui kregen we het laatst over geesten. ‘Weet je wat?’ zei hij, ‘Als ik er niet meer ben, gaan jullie een vraag stellen en als het antwoord Ja is, laat ik het licht één keer knipperen, en anders twee keer’ 😆. Hij is, zo zei hij laatst, eigenlijk wel nieuwsgierig of er na het leven nog iets komt, maar, tegen afscheid nemen ziet hij wel op. En zo gaan we er eigenlijk wel luchtig mee om. En dat is goed, want wij, en vooral Thomas, zijn er verder helemaal niet zo mee bezig, de energie steken we in de leuke dingen die in het verschiet liggen. En dat blijven we zo doen zolang het maar kan💪….
2 Comments
Wat weer een geweldige, maar zeer verdiende verrassing. Wij hebben zoveel respect voor Thomas, een voorbeeld voor velen. We zijn weer benieuwd naar alle komende belevenissen. Gr. fam. Van der Heide
Zoveel mooie belevenissen, zoveel mooie verhalen! Heerlijk om zo mee te kunnen genieten met jullie. Ik hoop dat er nog heel veel zullen volgen!